0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец спечели и седмия си мач под ръководството на Ивайло Петев. Успехът в първия полуфинал за купата на „Тича“ дойде след обрат. Интересното е, че това е четвъртият случай, в който те печелят, след като са били в губеща позиция. 57 процента от двубоите с Петев са дошли с обрат.

Това е вторият случай, в който орлите го направиха срещу моряците. Всъщност, дебютът на треньора бе именно с варненци, но на „Хювефарма Арена“. Тогава гостите на два пъти успяваха да поведат с голове на Исмаил Иса. Лудогорец обаче стигна до успеха с хеттрик на Кирил Десподов. Другият мач в първенството, който възпитаниците на Петев взеха от губеща позиция бе гостуването на Арда – 2:1 в Кърджали. Те направиха абсолютно същото у дома срещу Спартак Варна на четвъртфиналите.

Интересното е, че с новия наставник начело, орлите само веднъж са запазили мрежата си суха – при победата с 1:0 над Локомотив София в Разград./ „Тема спорт“