Лудогорец с победа срещу ЦСКА-София на старта

0
452108522 886443196850134 5507551955019982489 n
- -

Лудогорец победи ЦСКА-София с 1:0 в дербито на кръга. За първи път от много време армейците не изглеждаха безпомощни и успяха да затруднят орлите. Двата отбора изиграха мач на добро темпо.

Християн Петров отправи удар от дистанция в 3-ата минута, но право в ръцете на Серджио Падт.

Георги Чорбаджийски се пребори за топката с Едвин Куртулуш в 17-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, топката рикошира в играч на домакините и попадна в ръцете на Серджио Падт.

В 31-ата минута Тобиас Хайнц пусна много добър извеждащ пас към Джонатан Линдсет, който навлезе в наказателното поле на Лудогорец, където бе препънат от Оливие Вердон. Съдията Никола Попов първоначално не свири дузпа, но Георги Кабаков се намеси в ролята си на ВАР и привика главния арбитър да преразгледа ситуацията. Попов промени първоначалното си решение и посочи бялата точка, показвайки жълт картон на Вердон.

Тобиас Хайнц изпълни дузпата, но стреля слабо и Серджио Падт спаси удара му.

Това бе първа дузпа за ЦСКА-София при гостуване на Лудогорец в Разград, в 23 мача до този момент, а „червените“ я пропуснаха.

Във втората минута на добавеното време на първата част Сейни Санянг хвърли тъч, топката от главата на Едвин Куртулуш попадна в Тобиас Хайнц, който прехвърли Серджио Падт, но и вратата на Лудогорец и излезе в аут.

Минута по-късно Марселино Кареасо се пребори за една топка с Педро Нареси и тя стигна до Петко Панайотов, който преодоля Якуб Пьотровски в наказателното поле на Лудогорец, но си поведе по-силно от необходимото топката и тя попадна в ръцете на Серджио Падт, който се намеси изключително убедително.

Най-доброто положение за Лудогорец през първото полувреме дойде дълбоко в добавеното време на първата част. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Якуб Пьотровски бе изпуснат и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 53-ата минута, след като Християн Петров си вкара автогол. Бърнард Текпетей подаде към Аслак фон Витри, който центрира в наказателното поле на гостите, където Петров в опита да пресече подаването заби топката в собствената си врата.

Рик Джонатан прокара топката между краката на Лумбард Делова и комбинира с Руан Секо в 75-ата минута, който бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, но си поведе твърде дълго топката и направи много голям пропуск.

Минута по-късно Аслак фон Витри центрира от корнер в наказателното поле на червените, където Руан Секо стреля с глава, но над напречната греда в аут.

В първата минута на добавеното време на срещата Кайо Видал получи добра топка в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Иван Дюлгеров.