Лудогорец си върна върха с победа в дебюта на новия си треньор(ВИДЕО)

0
beroe ludogorets
Снимка: facebook.com/pfcberoeok
- -

Българският шампион Лудогорец записа комфортна победа с 2:0 в символичното си гостуване на Ботев Враца в последна среща от неделната програма на десетия кръг в efbet Лига. И двете попадения на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград паднаха през първата част, когато Ивайло Чочев откри в 33-ата, а Рик Джонатан удвои и оформи крайния резултат в 39-ата минута.

Орлите“ нямаха особени проблеми и владееха инициативата през целия двубой, като пропуснаха още две-три добри ситуации, най-вече през първата част, за да запишат и по-убедителен успех в дебюта на новия си треньор Игор Йовичевич.

С тази победа Лудогорец си върна върха в класирането, като събра 25 точки, колкото има и Левски, но „зелените“ имат по-добри показатели в директния сблъсък със „сините“. 13-кратните шампиони остават и с мач в запас, спрямо столичани. Ботев Враца остава на предпоследната 15-а позиция със седем пункта и без победа след завръщането на Христо Янев начело. За Лудогорец предстои гостуване на чешкия Виктория Пилзен във втория си мач от турнира Лига Европа, а след това приемат Локомотив Пловдив в първенството. Врачани, които нямат успех в три поредни мача, ще пътуват за среща с Хебър.