Лудогорец тресна Славия в 93-ата минута и отново притисна ЦСКА-София (ВИДЕО)

0
slaviq ludogorets pedro naresi
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Славия в мач от ХХ кръг на efbet Лига. На стадион „Хювефарма Арена“ „орлите“ се наложиха драматично с 2:1. Победното попадение за шампионите падна в 3-ата минута на даденото продължение. Така разградчани отново притиснаха лидера ЦСКА-София, доближавайки се само на точка.

В 8-ата минута удар на Игор Тиаго от дистанция мина покрай вратата.

Скоро след това Якуб Пиотровски стреля силно, но право във вратаря.

Лудогорец поведе в 18-ата минута. Аслак Фон Витри намери в наказателното поле Доминик Янков, който върна към точката за изпълнение на дузпа. Тиаго пропусна за връхлитащия Спас Делев, който без забавяне засече в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Ахмед Ахмедов засече с глава центриране отдясно. Серджио Падт обаче направи отлично спасяване с една ръка.

В 40-ата минута Доминик Янков шутира от дистанция. Топката попадна право в ръцете на Светослав Вуцов, който обаче първоначално изпусна топката, но след това все пак я улови.

В 55-ата минута Славия можеше да изравни. Натан Гасама засече с глава центриране от корнер, но беше блокиран. Гасма отново стигна до топката, но на метър пред голлинията не успя да порази целта.

В 67-ата минута шут на Доминик Янков от наказателното поле премина на сантиметри от дясната греда.

Славия изравни в 75-ата минута. Съприкосновение между Антон Недялков и Ертан Томбак в наказателното поле на „орлите“ бе подминато от главния съдия. След намесата на ВАР обаче, лично Никола Попов до монитора, след което промени мнението си и отсъди дузпа. От бялата точка Тони Тасев бе безкомпромисен за 1:1.

В първата минута на даденото продължение Лудогорец можеше да стигне до победата. Нареси стреля пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда.

Това обаче се случи 120 секунди по-късно. Пиотровски центрира от аутлинията. Густаво Нонато пък засече с глава пред вратарското поле за 2:1.

Скоро след гола Тисера бе изведен сам срещу вратаря и технично копна над него, но топката срещна дясната греда. След като ситуацията отмина, обаче бе маркирана и засада.