0
ludogorets
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи Слован (Братислава) в контролна среща, играна в Австрия. Родният шампион се наложи с 1:0. Това бе втора проверка за „орлите“, които в първата разгромиха с 5:0 словенския Приморие.

В 10-ата минута Руан отправи мощен шут от 30-ина метра, който не затрудни вратаря.

В 25-ата минута Педро Нареси проби самостоятелно и влезе в наказателното поле. Там обаче бе притиснат от Канкава и стреля слабо, право в ръцете на Трновски.

В 29-ата минута Лудогорец имаше отлична възможност да поведе. Фон Витри центрира отдясно. Руан Круз засече с глава от границата на вратарското поле, но топката срещна лявата греда.

180 секунди по-късно „орлите“ получиха право да изпълнят фал на метър пред наказателното поле. Тодор Неделев нанесе опасен удар под гредата, но вратарят успя да избие с една ръка.

В 39-ата минута бившият халф на Ботев (Пд) повтори упражнението, като този път насочи топката в долния десен ъгъл. И този път обаче Трновски спаси.

Лудогорец поведе в 59-ата минута. Антон Недялков получи вляво от наказателното поле, след което даде успореден пас по земя. Ивайло Чочев пък от 10-ина метра с плътен шут опъна мрежата за 1:0.

В 67-ата минута Антон Недялков центрира отляво. Футболист на Слован опита да пресече, но вместо това изведе Матиас Тисера, който от вратарското поле порази целта. Попадението обаче бе отменено заради засада.

3 минути след това Слован можеше да изравни. Удар на Берсегян от над 20 метра обаче срещна дясната греда.

В 78-ата минута Лудогорец получи неприятна новина. Спас Делев получи извеждащ пас, но при спринта си падна на земята и се хвана за бедрото. Веднага след това родният национал бе заменен от Раи Насименто.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 30. Педро Нареси, 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделв, 99. Руан Секо, 7. Рик Джонатан, 77. Кайо Видал

Слован: Трновски, Паушек, Байрич, Воет, Вимер, Канкава, Савидис, Берсегян, Толич, Вайс, Мак