Лудогорец удари Славия с фамозен гол и стъпи на върха

0
slaviq lokomotiv plovdiv (3)
- -

Лудогорец победи като гост Славия в отложен мач от II кръг на Първа лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „орлите“ се наложиха с 1:0. По този начин те оглавиха класирането. Възпитаниците на Захари Сираков се изравниха по точки с Левски (по 19), но заради победата си в директния двубой изпреварват „сините“.

Лудогорец поведе в 32-ата минута със страхотен гол. Рик Джонатан получи на метър пред границата и с прекрасен удар по диагонала прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В даденото продължение Дерой Дуарте отправи мощен шут от дистанция, който обаче попадна право в ръцете на Светослав Вуцов.

В началото на втората част Карл Фабиен нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но топката мина до лявата греда.

В ответната атака Рик Джонатан опита да копира гола. В ситуацията обаче стреля до левия страничен стълб.

В 59-ата минута Галин Иванов нанесе удар от дистанция. Топката рикошира във футболист на гостите, но Падт реагира адекватно и успя да я улови.

В 72-ата минута Вердон засече от границата на вратарското поле центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В последната минута на редовното време Делев центрира от корнер. Диниш Алмейда засече с глава, но футболист на Славия изчисти малко пред голлинията.