Лудогорец удари Спортист като „гост“ и продължава за Купата(ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец победи като символичен гост състава на Спортист (Своге) в отложен мач от 1/16-финалите за Купата на Българи. На стадион „Хювефарма Арена“, „орлите“ се наложиха с 3:1 и продължават към 1/8-финалите.

Спортист можеше сензационно да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Ренан бе на път да сгреши фатално, атакуван в близост до голлинията от Цеков, но все пак успя да изчисти.

Лудогорец поведе в 17-ата минута. След центриране на Каули отдясно, топката стигна до Текпетей, който от воле не остави никакви шансове на Кунчев за 0:1.

В 38-ата минута разградчани можеха да удвоят аванса си. Кешеру стреля отлично от фал, но топката разтресе напречната греда.

В 45-ата минута пък Текпетей излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе уловен от Кунчев.

Спортист Своге изравни резултата в 48-ата минута, след като Христов реализира, засичайки центриране от пряк свободен удар.

В 56-ата минута Кешеру опита да се разпише, но диагоналният му удар не намери целта.

Минута по-късно румънският нападател пусна отлична топка към Текпетей, който се разписа за втори път в двубоя, за да изведе шампионите отново напред в резултата.

Три минути след това Кешеру направи резултата 3:1, след като достигна до отбита от Кунчев топка след шут на Десподов.

Кирил Десподов стреля опасно към вратата на Кунчев в 75-ата минута, но вратарят на тима от Своге спаси удара. Малко по-късно отново Десподов беше на голова позиция, но топовният му удар беше спасен от вратаря на Спортист.

В 87-ата минута Чибота отправи опасен удар, но отново Кунчев се намеси по най-добрия начин.

СПОРТИСТ (СВОГЕ): 1. Кунчев, 80. Михайлов, 3. Стойчев, 4. Харизанов, 92. Ташев, 11. Иванов, 21. Михайлов, 7. Костадинов, 10. Рамадан, 8. Цеков, 18. Христов

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 32. Са, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 18. Дяков, 37. Текпетей, 95. Каули, 11. Десподов, 28. Кешеру