Лудогорец взе комфортна преднина срещу Динамо, но….

0
452580623 506741745190005 5327924460754647051 n
- -

Лудогорец победи Динамо(Минск) с 2:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата в Разград премина и завърши с логичен успех за домакините, но гостуващият тим загатна, че няма да се предаде лесно.

Още в първите секунди на мача пред гостите се откри не лоша възможност. Никита Демченко стреля от малък ъгъл, а Серджио Падтсе намеси и спаси.

Динамо Минск изпусна много добро положение пред вратата на Серджио Падт във 2-ата минута. Глеб Жардев центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Алексей Гавривлович бе оставен непокрит на втора греда и стреля, но неточно в аут.

Лудогорец поведе с 1:0 в 9-ата минута. Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а той пусна отличен пас към Бърнард Текпетей, който вкара топката във вратата на Фьодор Лапуков.

Руан Секо изпусна страхотна възможност да вкара гол в 14-ата минута. Бразилският нападател пресече един пас между двамата централни защитници на Динамо, но след това си поведе много силно топката и тя попадна във Фьодор Лапуков.

Лудогорец организира много бърза атака в 16-ата минута. Първо удар на Аслак фон Витри бе спасен от Лапуков, но след това топката попадна в Тодор Неделев, който шутира, ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

Динамо Минск пропусна отлична възможност да изравни резултата в 27-ата минута. Трофим Мелниченко с много хубав пас намери Вадзим Пихас, който стреля, но Серджио Падт спаси.

Вадзим Пихас центрира остро в наказателното поле на Лудогорец в 31-ата минута, където Мелниченко се размина с топката. След това последва удар от границата на наказателното поле на Лудогорец от страна на Раи Лопес, но над напречната греда в аут.

Съдията Хамити свири дузпа за Лудогорец в 44-ата минута за нарушение на Сергей Политевич срещу Тодор Неделев.

Именно Неделев изпълни дузпата, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Динамо Минск, докато вратарят Фьодор Лапуков скочи вляво.

Лудогорец направи фрапантен пропуск в 47-ата минута. Рик Джонатан направи отличен пробив по левия фланг, след което подаде към Бърнард Текпетей, който продължи за Тодор Неделев, който бе сам срещу Лапуков, но отблизо прати топката над напречната греда в аут.

В следващите минути гостите поеха контрола над играта. Те зпочнаха да търсят много настойчиво гол, но защитата на Лъдогорец издържа. Орлите от своя страна търсеха постоянно чрез бързи контри да стигнат до вратата на Динамо. В крайна сметка българският шампион взе комфортна преднина, но мачът на неутрален терен в Унгария няма да е лек.