Лудогорец взе своето и в Стара Загора

0
457052490 526971449833701 935367747673602001 n
- -

Лудогорец победи с 1:0 като гост Берое и върви в победен график. Срещата се игра на отлично подготвения терен на стадиона в Стара Загора.

Лудогорец започна по-активно срещата. В 10-ата минута Рик Джонатан отправи удар от средна дистанция, който обаче беше блокиран от защитник на Берое.

Минута по-късно Аслак Фон Витри отправи удар от далечна дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Артур Мота.

Аслак Фон Витри отправи силен удар от границата на наказателното поле на Берое в 30-ата минута, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Артур Мота.

Енцо Еспиноса направи пробив по лявото крило на нападението на Берое в 33-ата минута, след което центрира по земя за Леандро Годой, чийто удар премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Серджо Падт.

Ивайло Чочев отправи силен удар от средна дистанция в 35-ата минута, но и той не успя да намери целта.

Най-добрата възможност за Лудогорец от началото на мача дойде в 37-ата минута, когато Тодор Неделев центрира на първа греда от корнер към Якуб Пьотровски, който стреля с глава. За негово нещастие обаче, топката разтресе напречната греда.

В третата минута от добавеното време на първата част след разбъркване, дошло след изпънение на ъглов удар, Рик Джонатан отправи мощен изстрел, но топката премина над напречната греда.

Лудогорец продължи да бъде много активен на старта на втората част. В 50-ата минута Тодор Неделев получи топката на границата на наказателното поле на Берое и веднага шутира, но над напречната греда на вратата на домакините.

Георги Русев центрира отляво на втора греда, където Спас Делев отправи удар с глава, нотопката премина покрай десния страничен стълб на вратата в 57-ата минута.

Тодор Неделев центрира в наказателното поле към Спас Делев, който бе задържан от Ойер Сариеги. След преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР, Владимир Вълков отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Лудогорец. В 65-ата минута Тодор Неделев се нае с изпълнението на дузпата, изпрати Артур Мота в обратния ъгъл и реализира, за да изведе разградчани напред в резултата.

Лудогорец пропусна златна възможност да сложи точката на спора в 89-ата минута, когато Георги Русев изведе Квадво Дуа на чиста позиция в наказателното поле очи в очи с Артур Мота. Ударът на швейцарския национал обаче премина над напречната греда.

В първата минута от добавеното време на мача Франсиско Сагардия получи топката, след което я заложи и стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец. Серджо Падт изби топката, която след рикошет в десния страничен стълб излезе в корнер. След него Берое прати топката в мрежата на Лудогорец, но преди това Владимир Вълков отсъди нарушение на футболист на домакините.