Лудогорец взе своето в София, оцеля в ада на Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
levski ludogorec 21
- -

Лудогорец победи Левски като с 2:0 и направи много важна крачка към титлата. Сините пък вече изостават на 8 точки зад лидера.

Първият удар беше на Серкан Юсеин, който стреля в 5-ата минута, но Михайлов на два пъти спаси.

В 8-ата минута Михайлов спаси домакините след грешка на Рейш. Стражът спря Вандерсон, който излезе сам срещу него. Ударът на бразилеца мина между краката на Михайлов, който я чукна и тя излезе в корнер. Минута по-късно гредата беше първи помощник на Левски. Сисиньо центрира отдясно, Кешерю игра с глава, изпреварвайки Михайлов, а топката се отби в лявата греда преди да бъде изчистена от Яблонски.

Първата добра атака на „сините“ беше в 19-ата минута. Костов проби отдясно и центрира към Паулиньо, който беше изпреварен от Сисиньо. Малко след това Лудогорец излезе напред в резултата. Това се случи в 21-ата минута, когато Райнов беше пресиран от Марселиньо и сбърка (халфът искаше фаул, но беше настъпан от играча с №84, след като сбърка с подаването си), топката беше пресечена от Кешерю, който пусна към Марселиньо. Бразилецът проби между Яблонски и Рейш, като чехът изби топката на шпагат, но тя рикошира в техничаря и прехвърли Михайлов за 0:1. Голът беше негов четвърти срещу гранда от София и първи от успеха с 3:1 на „Герена“ през 2017 година.

При последвалата атака Костов пропусна да изравни. Голмайсторът беше изведен отдясно и стреля силно, но Пламен Илиев изби в корнер.

Хубав пробив на Мариани беше пропилян от Паулиньо в 35-ата минута. Бразилецът засече лошо топката и Илиев спаси. Късметът беше на страната на Левки секунди след това, когато удар на Кешерю мина на сантиметри от горната греда.

Втората част започна без промени в двата състава. По-опитният тим играеше със самочувствие и държеше инициативата, докато домакините подкрепяни от публиката не се предаваха, но не успяваха да създадат положения пред вратата на Лудогорец. В 52-ата минута Рейш направи поредната си елементарна грешка в изнасянето на топката, което доведе до светкавична контраатака, в която Вандерсон излезе сам срещу Михайлов. Бразилецът стреля по диагонала, но топката мина покрай лявата греда. Двама футболисти в зелено пък чакаха подаване от своя колега, който беше затворен добре от Яблонски.

Михайлов трябваше да избива още едно центриране, а Абел Анисе смени Юсеин в 60-ата минута.

Дерменджиев пък пусна нападателя Сержиу Буш на мястото на Мартин Рейнов. Румънецът секунди след това удари лошо с коляно в слабините Ники Михайлов, който изби поредното центриране от фаул.

В края на мача Лукоки вкара втори гол за своя отбор и реши всичко в двубоя.