Лудогорец започна със загуба от стабилния отбор на Славия Прага

0
slaviapraha
- -

Лудогорец започна със загуба 0:2 при домакинството на Славия Прага участието си в основната фаза на Лига Европа.

Мачът можеше да тръгне в съвсем друга посока в 5-ата минута, когато Кайо Видал се отчете с много голям пропуск. Бразилецът бе изведен на отлична позиция на границата на границата на наказателното поле, но неговият удар бе изключително неточен в аут.

Осем минути по-късно Аслак фон Витри центрира от десния фланг, Руан Секо се извиси и стреля с глава, но изпълнението му не бе добро.

В 18-ата минута Рик Джонатан пробва късмета си от дистанция. Опитът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Антонин Кински.

В 38-ата минута Томаш Хори изведе Матей Юрашек в наказателното поле. Отбраната на „орлите“ не се справи по най-добрия начин и вместо да бъде затворен, Юрашек получи много време и реализира от малък ъгъл. Това бе първият точен изстрел за гостите в мача.

Славия Прага можеше да вкара втори гол няколко минути по-късно. Пред Конрад Валем имаше много добро положение и той стреля, но Оливие Вердон застана на пътя на топката и тя стана лесна за Серджио Падт.

В продължението на първото полувреме Сон прати кълбото в мрежата, но още преди изстрелът му с глава се чу съдийски сигнал за нарушение.

Две минути след старта на втората част Ян Борил също отбеляза, но бе в нередовна позиция и правилно попадението не бе зачетено.

В 64-ата минута Серджио Падт остави Лудогорец в мача. Славия Прага организира хубава атака, като Ел Хаджи Диуф се озова очи в очи със стража на домакините. Неговият удар бе спасен от Падт.

При последвалия корнер обаче чешкият тим вкара втори гол, като голмайстор бе Моймир Хитил.

Двадесет минути преди края на редовното време Моймир Хитил се озова сам вляво по нападението на чешкия гранд и намери Лингър, който стреля силно, но Падт се отличи с добро спасяване.

Четвърт час преди края на редовното влезлият като резерва Ивайло Чочев отправи силен удар от средна дистанция, но много неточно в аут.

В следващия мач Лудогорец гостува на Виктория Пилзен.