0
Снимка: lokosf.info
- -

Хебър победи Локомотив в София с 4:1 и спечели много важни три точки.

Още в четвъртата минута на мача домакините пратиха топката в мрежата на Хебър. При едно дълго подаване в наказателното поле Петър Дебърлиев излезе, но не успя да улови топката и Карлос Франса му взе топката, а след това спокойно я прати в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Точно след изтичането на десет минути Арсенио Валпорт бе изведен в наказателното поле и стреля. Бубакар Гайе обаче спаси. Топката стигна до Стоян Стоичков, но и неговият шет бе отразен, а впоследствие стана ясно, че е имало засада.

Четвърт час след началото на срещата Локо София получи право да изпълни дузпа, след като Октай Хамдиев фаулира Матеус Роча и съдията Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Антонио Вутов, който с удар в долния ляв ъгъл прати топката в мрежата и зарадва феновете на столичните „железничари“.

В 25-ата минута Франса тръгна на пробив от лявото крило. Той нахлу в наказателното поле и стреля с десния крак, но Дебърлиев направи супер спасяване.

Десет минути по-късно Селсо Рапосо направи добър пробив отдясно и пусна топката към точката на дузпата, откъдето Вутов стреля, но топката се отби в тялото на бранител на пазарджиклии.

В следващите минути темпото на игра спадна, като двата отбора не успяваха да създадат чисти положения.

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато Алехандро Серано центрира в наказателното поле от ъглов удар. Там най-съобразителен бе Стефан Цонков, който с глава изравни резултата точно преди края на първата част – 1:1.

Второто полувреме започна по-добре за Хебър, като в 50-ата минута Серано центрира от пряк свободен удар към далечната греда, където Арсенио Валпорт бе забравен от защитата на домакините, но ударът му бе неточен.

Последваха по-добри минути за „железничарите“, но защитата на Хебър се справяше на добро ниво. Тимът на Любослав Пенев търсеше своите шансове на контраатака.

При едно от нападенията на гостите топката стигна до Валпорт, който стреля. Бубакар Гайе спаси, като след това пръв до топката стигна Георги Търтов, чийто удар също бе спасен, но отбитата топка рикошира в притичалия Марио Петков и от неговия крак се търкулна в мрежата на Локомотив София. Това бе гол №100 в елита на България за Хебър.

В 897-та минута Георги Търтов сложи край на спора, отбелязвайки трити гол за отбора си. Това обаче не беше всичко. Е добавеното време Живкович реализира четвърти гол и така гостите разгромиха локомотивци в Надежда.