Любо Пенев и Локо Пд започнаха с победа сезона в Първа лига

0
lokopdefeali
- -

Локомотив Пловдив спечели с 1:0 срещу Арда Кърджали в мач от първия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Ефе Али в 41-ата минута. Двата отбора завършиха мача в намалени състави заради червени картони в края на първото полувреме за Ефе Али и Тонислав Йорданов.

В мача липсваха футболните достойнства, а 90-те минути бяха изпълнени с остри сблъсъци по терена.

Ивайло Иванов изведе Оливие Камдем сам срещу Анатолий Господинов в 19-ата минута, но вратарят на Арда успа да спаси.

Три минути по-късно се стигна до съприкосновение между Емил Виячки и Николас Пенев, при което футболистите на „смърфовете“ поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от главния съдия Драгомир Драганов.

Локомотив Пловдив излезе напред в резултата в 41-ата минута. Мартин Петков центрира в наказателното поле на Арда, където Феликс Ебоа Ебоа действа изключително разконцентрирано и не успя да изчисти една топка с глава, като я прати в краката на Христо Иванов, който бе сам срещу Анатолий Господинов и стреля, но вратарят спаси. След това топката се озова в Ефе Али, който с мощен удар от въздуха я прати във вратата на Господинов.

Арда вкара гол във втората минута на добавеното време на мача, но попадението не беше зачетено заради спорна засада след намесата на ВАР. Илкер Будинов намери с пета Станислав Иванов, който веднага насочи топката към Борислав Цонев. Той бе пред наказателното поле, откъдето изведе Тонислав Йорданов в наказателното поле, където нападателят запази хладнокръвие и вкара изравнително попадение. Голът дълго време бе преразглеждан от ВАР, като системата прецени, че е имало засада при паса на Цонев към Йорданов!

Драмата на терена стана пълна в 11-ата минута от добавеното време на първото полувреме. Ефе Али задържа цинично за фланелката Борислав Цонев, след което Тонислав Йорданов му скочи, за да иска обяснение. Последва меле, Али хвана Тонислав Йорданов за което бързо бе потушено от съдията Драгомир Драганов, който показа директни червени картони на Али и Йорданов, което означаваше, че двата отбора завършиха първата част с по 10 души на терена.

Четвърт час преди края на мача Жулиан Лами спечели топката в наказателното поле на Арда и подаде към Петков, чийто удар бе блокиран.

В 82-ата минута Димитър Велковски шутира от пряк свободен удар, но прати топката над стената и над вратата на Локо Пловдив.

В края на мача тимът на Александър Тунчев опита масиран натиск, но „черно-белите“ не се огънаха и постигнаха победа в първия си мач от новия сезон.

Така Локомотив Пловдив започна с победа сезона в Първа лига.