Манчестър Сити повече от категоричен за Купата на Лигата

0
713250 gabriel jesus afp
- -

Манчестър Сити постигна категорична победа с 3:0 при гостуването на Престън в 1/16-финалите на Купата на Лигата.

Още в 5-ата минута гостите от Манчестър Сити имаха претенции за дузпа, след като Рахийм Стърлинг падна в наказателното поле на Престън, но съдията Лий Мейсън категорично показа играта да продължи и подмина ситуацията.

Рахийм Стърлинг отправи много опасен удар в 18-ата минута, но Конър Рипли успя да спаси.

Манчестър Сити поведе в резултата в 20-ата минута, когато Рахийм Стърлинг навърза няколко футболисти на Престън, след което стреля, получи се рикошет и топката влетя във вратата на Рипли.

Манчестър Сити вкара втори гол в 23-ата минута чрез Габриел Жезус, но попадението не бе зачетено заради засада.

Габриел Жезус отправи удар от разстояние в 33-ата минута, но право в ръцете на Рипли.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 35-ата минута, когато Давид Силва комбинира със Стърлинг, който веднага намери Габриел Жезус, а той с премерен удар прати топката във вратата на Рипли.

Манчестър Сити вкара трети гол в 41-ата минута. Стърлинг подаде към Давид Силва, който стреля от малък ъгъл, а Ледсон си отбеляза автогол в опита да избие топката.

Ерик Гарсия отправи опасен удар с глава в 56-ата минута, но не намери целта.

Престън можеше да върне интригата в 58-ата минута, когато след удара на Андрю Харъп топката срещна левия стълб на вратата на Клаудио Браво.

Бенжамен Менди се завърна в игра в 60-ата минута след дълго възстановяване.

Фодън отправи много опасен удар в 68-ата минута, а топката срещна напречната греда.

Пред Габриел Жезус се откри много добра ситуация в 83-ата минута, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

В добавеното време на срещата Рипли направи ново спасяване.

Така Манчестър Сити се класира за следващия кръг на Купата на Лигата.