Марек надви Добруджа и взе важни точки

0
chernomoretz marek (74)
- -

Марек победи Добриджа с 2:1 и съхрани шансове за атака на елита. Отборът изостава на само на 2 точки от колебливия тим на Септември. Домакините започнаха двубоя по-активно, но първата по-чиста ситуация се откри пред Добруджа. Андриан Димитров проби отдясно и центрира към Климентов, който стреля от движение, но ударът му беше слаб, а и попадна право в ръцете на Константин Костадинов.

В средата на първото полувреме Мартин Кавдански отправи силен шут към горния ляв ъгъл на вратата, но стражът на гостите реагира добре и изби в корнер. В 33-тата минута Николай Ганчев нанесе изстрел извън наказателното поле, но Аргилашки улови кълбото без проблем.

Пет по-късно Димитър Пиргов опита да изчисти топката, но вместо това я прати в краката на Николай Ганчев, който с добре насочен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Аргилашки – 1:0 за Марек.

Само няколко секунди след това Добруджа имаше отлична възможност да изравни. Шериф Осман центрира отляво, но Климентов не успя да завърши нападението по най-добрия начин.

Минута преди края на първото полувреме добричлии получиха дузпа, след като Христо Каймакански фаулира Раел Лолала в пеналтерията. Ангел Ангелов се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и хладнокръвно реализира за 1:1.

В 54-тата минута Каймакански опита да изненада Георги Аргилашки с изстрел от далечно разстояние, но стражът внимаваше и се намеси подобаващо.

Малко след като измина час игра от началото на мача Марек отново поведе. Христо Каймакански отбеляза изключително куриозен гол, след като центрира от левия фланг, а топката не беше засечена от никого и влезе в мрежата на Добруджа.

В 70-ата минута опасен удар на Александър Башлиев профуча покрай целта.