Марица с тежка загуба от Гигант у дома(СНИМКИ)

0
maritsa nova
- -

„Марица“ допусна загуба с 0:3 от „Гигант“ (Съединение) в среща от 13 кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Гостите спечелиха заслужено, след като играха по-добре и създадоха повече голови ситуации.

През първата част голове не бяха отбелязани. Гостите от Съединение създадоха няколко опасности, но добрите намеси на вратаря Петър Начев и меточните удари на състезателите от Съединение запазиха нулевото равенство.
Второто полувреме бе по-успешно за „Гигант“. То започна равнстойно, с по една опасност пред двете врати. За пловдивчани Филип Колев можеше да открие. Той получи в топката в наказателното поле и стреля по диагонала, но не бе точен. Малко след това Аурел Мусай откри резултата, засичайки с глава след корнер. В 58-та минута Здравко Жилов след самостоятелсни действия удвои и на практика реши мача. Крайният резултат оформи Ангел Рахов, който довкара топката след меле във вратарското поле. Най-чистото положение за „Марица“ бе в края на мача, когато бранител от състава на гостите изчисти топката от самата голлиния след силен удар.
С актив от 20 точки младият тим на „Марица“ заема място в средата на класирането. За състава предстои гостуване на „Свиленград“, като заради предстоящите избори мачът ще се играе в четвъртък – 24-ти октомври.