0
marica
Снимка: facebook.com/PFC.Maritsa.1921.Plovdiv
- -

Марица победи Беласица с 2:0 в мач от VII кръг на Втора лига. На собствения си стадион пловдивчани взеха три точки, които бяха важни за тях.

Марица поведе в 27-ата минута. Станислав Маламов с прецизен шут от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Беласица можеше да изравни след изстрел на Куфре Ета в долния десен ъгъл на вратата. Петър Начев успя да избие в корнер.

В 41-ата минута удар от воле на Валери Домовчийски профуча покрай лявата греда.

Втората част започна с плахи опити на Беласица да стигне до гол. Гостите обаче търсеха повече силови решения в атака.

В 61-вата минута Беласица бе много близо до това да изравни резултата. Лошо изчистване от защитата на Марица позволи на Запро Динев да шутира от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 66-ата минута Саломон Джеймс игра с ръка в наказателното поле. Топката отскочи от тревата и се чукна в ръката на защитника, но съдията даде знак играта да продължи.

Три минути по-късно Виктор Ергин опита нещо много интересно. Той шутира от въздуха, от около 25 метра разстояние до голлинията. Ударът не бе никак лош и премина над напречната греда.

В 76-ата минута Марица удвои своята предина и реши мача. Хубаво центриране от десния фланг завърши с удар на Веселин Марчев с глава, при който вратарят на Беласица не помръдна. Така Марица взе успокоителен аванс, а гостите не намериха аргументи за нещо повече. Срещата като цяло премина на прилични обороти, особено за стандартите на родната Втора лига. Чистото качество обаче не бе особено високо.