Марица удари баските от Куклен и се върна към победите

0
maritsa
- -

Марица” победи с 2:0 “Атлетик” (Куклен) в мач от междинния 30-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в сряда на стадиона в квартал “Кършияка”. Победата за тима воден от Борислав Караматев е първа от пет мача насам и дойде съвсем заслужено. Двата състава изиграха интересен мач, хвърляйки много сили в битката в средата на терена. За пореден път през този сезон бургаски рефери ръководиха мач на “Марица”, като в ранната фаза на мача спестиха доста жълти картони на играчите за нарушения.
“Марица” започна добре срещата. В 8-та минута Запрян Запрянов получи добър извеждащ пас от Георги Георгиев, измъкна се и с прецизен удар откри резултата, завършвайки по-най добрия начин образцовата комбинация. Няколко минути по-късно Лъчезар Ангелов центрира отлично, капитанът Костадин Дяков засече с глава и удвои.
Втората част започна равностойно, като положенията бяха малко, а борбата в централната част на терена беше много. Двата тима стигнаха до няколко по-опасни удара, които бяха неточни. След 65-та минута си пролича, че “Марица” физически е по-добре подготвения отбор. В средата на полувремето двама състезатели на гостите се сблъскаха и дълго получаваха лекарска помощ. Все пак двамата продължиха срещата, а загубеното време рефлектира върху продължението на мача. В 73-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като влезлият в началото на второто полувреме Димитър Джонджоров се контузи, а треньорът на кукленци вече беше направил трите си смени. За “Марица” през второто полувреме в игра влязоха трима юноши – Мирослав Георгиев, Мартин Манев и Иван Мицев, които заедно със започналия като титуляр Стоян Пидев се представиха доста добре.
Така “Марица” постигна заслужен успех и с мач по-малко заема пето място в класирането с актив от 52 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на ОФК “Карнобат”. Срещата е на 11 май, събота, от 18 часа, на градския стадион в Карнобат. Следващото домакинство на пловдивския тим е срещу “Димитровград” седмица по-късно.