Марица завърши сезона с победа

0
MARICA-GIGANT
- -

“Марица” победи с 1:0 “Гигант” (Съединение) в изтеглен мач от последния 34-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Така “жълто-сините” завършиха сезон 2018/2019 с успех. Домакините създадоха много положения в мача, над 10 чисти, но реализираха едва един. Гостите отправиха едва един удар по посока на вратата на Илия Николов до 79-та минута, а след това на два пъти можеха да изравнят.
Първата част започна с единствения удар към вратата на пловдивчани,мкойто бе неточен. Даниел Спасов, Йордан Пейчинов с глава и Тодор Тимонов бяха близо до това да открият резултата, но не съумяха да реализират. В 38- та минута Лъчезар Ангелов изненада вратаря Георгиев с добър изстрел и откри резултата в полза на “Марица”.
На полувремето юношите на “Марица” – младша възраст бяха наградени от делегата на срещата Петър Зехтински с купа и медали за спечеленото второ място място в първенството.
През втората част Запрян Запрянов, Тодор Тимонов, Милян Танчев и капитанът Костадин Дяков можеха да удвоят, но нямаха шанс. Възпитаниците на Борислав Караматев постигнаха 16 победи и 10 равенства, като допуснаха 8 загуби (голова разлика 44:29). Отборът пък е номер едно по феърплей, след като няма нито един наказан футболист през сезона и е рекордьор по най-малко получени жълти картони и нито един червен.
Останалите срещи от последния кръг предстоят, а вчера “Асеновец” и ОФК “Карнобат” завършиха 3:3.