Матич сменя схемата за Левски

0
- -

Новият старши треньор на Арда Славко Матич обмисля да смени схемата за домакинството на Левски, пише „Тема спорт“. Мачът в Кърджали е в събота от 17:30 часа. Сърбинът дебютира със загуба 1:2 при гостуването на ЦСКА-София, като на почивката сините водеха с 1:0, но допуснаха обрат.

Основната причина за предстоящата рокада на постройката е не само поражението, но и връщането в игра на Алекс Петков, който бе наказан за визитата на „Армията“.

Матич ще заложи на схема с трима в защита, като другите двама ще са Пламен Крумов и Милен Стоев.

Срещу червените кърджалийци действаха в система 4-4-2. Младокът Христо Иванов, който започна сред 11-те срещу ЦСКА-София, ще седне на пейката. Арда влиза в тежка серия от мачовете, като след домакинството на Левски предстои гостуване на Лудогорец в междинния 17-и кръг на 2 декември (четвъртък).

Матич вече започва да мисли и за зимната селекция и подготовката.