Миньор Перник с първи загубени точки на Югозапад

0
- -

Миньор загуби първи точки в първенството, след като завърши 1:1 при гостуването си на Чавдар в Етрополе. „Чуковете“ имаха смазващо превъзходство и въпреки, че мачът се игра на една врата не успяха да стигнат до победата. В герой за домакините се превърна привлеченият през седмицата от ЦСКА – София вратар Борис Груев, който извади невъзможни топки.
С подкрепата на около 150 свои фенове перничани започнаха със самочувствие и в 10-та минута бяха близо до попадение, но в последния момент Слишков бе изпреварен от вратаря след пас отляво. В 27-та минута Груев извади шут на Гогов, а след последвалия корнер Любомир Христов би над вратата.
Противно на всякаква логика домакините откриха две минути по-късно. Михайлов стреля от границата на наказателното поле, Леонтиев отрази удара, но топката попадна в краката на връхлитащия Ботев за 1:0.
През втората част Миньор увеличи натиска си, а домакините рядко успяваха да минат централната линия на терена. В 55-та минута Калоян Йосифов пробва снаряд отдясно, топката близна ръкавиците на Груев, срещна напречната греда и тупна пред голлинията. Малко по-късно вратарят спаси още един удар на Йосифов изведен на добра позиция от Павлов.
Героят на Чавдар в мача бе принуден да капитулира в 76-та минута, когато шут на Даниел Гогов попадна в долния ляв ъгъл – 1:1.
В последната минута на срещата Миньор бе близо до пълен обрат. Павлов поднесе топката на Йосифов, но ударът му попадна в крака на плонжиралия Груев.
В сряда от 16 часа Миньор приема Струмска слава в мач от турнира за Купата на България.