Миньор Пк би Вихрен за Купата(СНИМКИ)

0
vihren minyor
- -

Миньор (Перник) продължи напред за Sesame Купа на България, след като се наложи с 2:1 над Вихрен (Сандански) в предварителния кръг на турнира. Пред срещата и футболисти,  и зрители бяха приятно изненадани от младоженци в деня на сватбата им.svatba

Петър Вуцов даде аванс на “чуковете” в 31-ата минута след като засече центриране от корнер, но до края на полувремето домакините изравниха чрез Дмитро Сидоренко (44’),отново след удар с глава и центриране от ъглов удар. Любомир Любенов от Вихрен нацели напречната греда,домакините имаха и претенции за дузпа ,за нарушение срещу Карачанаков.

През втората част все пак тимът от Втора лига грабна победата чрез Владимир Семерджиев, който бе точен от дузпа 71-та минута. Тя бе изключително спорна и оспорвана от домакините. В края на срещата бе отменен и гол на Калоян Симеонов от Миньор заради засада. Така Миньор (Перник) се класира за следващата фаза, където ще приеме Ботев (Пловдив).minyor pk