Митко Илиев: Левски е разклатен, загуби ритъма и инерцията, но на „Герена“ е меко казано нелесно

0
dimitar iliev
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Капитанът на Локомотив (Пд) – Димитър Илиев – сподели мнението си за победата с 3:0 над Славия.

„През по-голямата част от мача бяхме по-добрият отбор, по-агресивният, по-знаещият как да отбележи. Славия първи две много чисти ситуации, в които шансът ни покри. След това бяхме пълни господари, създадохме много ситуации. Бързият гол през второто полувреме ни улесни. След него започнахме да играем с повече настроение и спокойствие. Можеше да отбележим и още голове, но 3:0 срещу Славия е повече от задоволително. Имаше атаки, които можехме да развием по-добре и да направим победата още по-категорична.

Трябва да погледнем ситуациите, в които в първите минути можеше да изоставаме с два гола. Трябва да анализираме и да не позволяваме това да се случва. Само късмет ни покри да не получим попадения.

На „Лаута“ никой не играе лесно и няма да си тръгва с трите точки. Продължаваме с добрата серия. Не бележим с такава лекота далеч от вкъщи. Това трябва да се промени. Вървим повече от добре.

Не ми тежи, че не вкарвам, стига отборът да печели. В 12 кръга имаме 9 победи. Това е супер резултат.

Левски загуби инерцията и ритъма, който имаше. Трябва да използваме техните слаби места. Разклатени са. Но на „Герена“ е меко казано нелесно. Двата отбора като качество и потенциал са сходни. Надявам се стадионът да е пълен и да стане хубав мач. Ние сме в подем, а при тях има отстъпление. Нека по-добрият победи“, коментира Илиев.