Младоците на Левски показаха зъби, но загубиха минимално от Пирин (ВИДЕО)

0
- -

Левски загуби от Пирин (Благоевград) в контролна среща. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ „сините“ отстъпиха с 0:1.

Старши треньорът на столичния гранд – Станимир Стоилов – даде шанс за изява на изключително много млади футболисти. От титулярния състав на „сините“ в игра от първата минута започнаха едва трима – Андриан Краев, Здравко Димитров и Билал Бари. На резервната скамейка пък бяха само футболисти от Детско-юношеската школа на Левски. Младоците могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенството, след като удариха греда, а пропуснаха и няколко отлични положения.

Първото по-сериозно положение в мача дойде в 20-ата минута. Любомир Тодоров изведе Ивайло Найденов. Капитанът на домакините в този мач нахлу в наказателното поле и стреля силно, но над вратата.

Пирин пък можеше да поведе в 35-ата минута. Патрик-Габриел Галчев и Георги Александров последователно не успяха да изчистят топката. Така Иван Тасев се озова сам Пламен Андреев, който обаче запази хладнокръвие и изби удара.

120 секунди по-късно Бари нахлу в наказателното и падна на земята, претендирайки за дузпа за нарушение на Бодуров. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 42-ата Конър Хендерсън стреля мощно извън наказателното поле. Пламен Андреев обаче с чудесна намеса изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка. След изпълнението на статичното положение, Николай Бодуров нанесе удар по диагонала. Топката срещна дясната греда и бе на път да спре в мрежата, но отново с чудесна изява се отличи младият страж на Левски, който изби от самата голлиния.

В началните секунди на втората част Асен Митков шутира от 30-ина метра над вратата.

Пирин поведе в 50-ата минута. „Синята“ защита не успя да изчисти добре. Топката стигна в наказателното поле до Венцислав Бенгюзов, който с много прецизен удар по диагонала я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 59-ата минута Левски можеше да изравни. Здравко Димитров проби отляво, влезе в наказателното поле и почти от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Васил Димитров засече от движение, но покрай дясната греда.

В 68-ата минута Здравко Димитров центрира от корнер. Георги Александров засече с глава, но Марио Кирев парира на самата голлиния. Избитата топка пък срещна напречната греда, след което бе изчистен в нов ъглов удар, след който не последва нищо интересно.

В 76-ата минута Галчев нанесе далечен удар от въздуха, който Кирев улови сигурно.

180 секунди по-късно Левски по чудо не изравни. „Сините“ организираха чудесна атака, в края на която Митков центрира отдясно. Преслав Бачев засече от 5-6 метра с десния крак. Марио Кирев обаче с невероятна намеса изби от голлинията.

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 14. Денис Динев, 6. Ивайло Найденов, 89. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 20. Димитър Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров (В), 2. Димитър Андонов, 17. Антоан Стоянов, 30. Адриан Райчев, 31. Александър Божилов, 32. Дейвид Михалев, 33. Петър Войнов, 36. Васил Димитров, 37. Николай Арахангелов, 38. Георги Коричков, 39. Преслав Бачев

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Спас Георгиев, 26. Иван Тасев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов

Резерви: 1. Марио Кирев, 9. Преслав Йорданов, 15. Асен Либяховски, 16. Николай Николов, 19. Милен Войнов, 20. Димитър Законов