Монтана отстрани Академик след драма с дузпи

0
lokomotiv sofiq montana bruno franko
Снимка: fclokomotiv1929.com
- -

Монтана отстрани драматично Академик (Свищов) след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1 и се наложи мачът да бъде решен с изпълнението на дузпи, където късметът се усмихна на гостите от Монтана за крайното 3:4.

Академик поведе в 41-та минута, когато Петър Петров стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влетя в мрежата.

Монтана изравни в 63-ата минута. Многоходова атака завърши с красиво попадение на Илия Русинов.

В 81-ата минута Академик остана с човек по-малко, след като за 60 секунди Кристо Яначков си изкара два жълти картона.

В първото продължение отлична контраатака завърши с гол за Академик, който бе отменен заради засада.

При дузпите жребият отреди Академик да бие първи. Петър Петров не уцели вратата, а в ответното изпълнение вратарят Християн Иванов спаси. При вторите дузпи ударът на Димитър Николов бе спасен от монтанския страж, а гостите успяха да отбележат и да поведат. При третите дузпи точен бе Кристиян Иванов за Академик, но и играчът на Монтана. Последваха пропуск на Колоян Митев, който също не уцели вратата, а Християн Иванов върна надеждите за Академик спасявайки удара на играча на Монтана. При решаващите дузпи Благо Ленков заби неспасяем гол в сглобката на вратата, но в ответния удар играчът на Монтана също не сгреши и подпечата победата за гостите в мача.