Монтана удари Ловеч

0
chernomoretz montana (52)
- -

Отборът на Монтана постигна труден успех с 1:0 над ФК Ловеч в мач от петия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Филип Ежике, който вкара единственото попадение в срещата.

Още с първата интересна ситуация в сблъсъка домакините стигнаха и до първото попадение. В негов автор се превърна централният нападател Филип Ежике, който бе изведен очи в очи със стража на ФК Ловеч. Голмайсторът с техничен удар заби своя гол №4 за сезона.

В 31-ата минута Кингсли Бучи отправи удар, но топката попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

Второто полувреме стартира с много единоборства и по-малко интересни ситуации. В 64-ата минута Никола Борисов отправи удар с глава, който обаче премина малко над целта.

До края на срещата защитата на домакините се справи и Монтана се поздрави с трите точки.

По този начин тимът на Танчо Калпаков се изкачи до третото място с актив от 11 пункта. ФК Ловеч остана на девета позиция със 7 точки.