Монтана започна с победа и пролетта, продължава без загуба

0
Montana 2019
- -

Монтана тръгна с победа в пролетния дял на Втора лига. Футболистите на Ферарио Спасов надвиха с 1:0 закъсалия финансово тим на Черноморец (Балчик). Успехът на домакините дойде след точен снаряд на халфа Димитър Илиев в 42-ата минута, дошъл отблизо. Така временно отборът на Феро съкрати аванса на Царско село на четири точки, но лидерът във втория ешелон има мач по-малко – домакинство на Несебър.
Мачът на „Огоста“ започна с топовен изстрел на Мирослав Антонов. Централният нападател на домакините обаче нямаше шанс и топката се спря в напречната греда. В петата минута пропуск направи и Николай Цветков. Демона потърси мрежата с удар отляво, но мерникът му изневери.
В 14-ата минута главният съдия Георги Николов сгреши, след като подмина нарушение срещу Валентин Йосков пред границата на наказателното поле на „сините“.
В 18-ата минута Антонов нанесе воле по посока рамката на Християн Христов, но топката се отби в тялото на Даниел Граматиков. Домакините поискаха дузпа, но повторението показа, че нямат право да претендират за такава. Последва изстрел по тревата на Йордан Йорданов, уловен без проблеми от Христов.Постепенно на игрището в Монтана настанаха доста скучни минути, за да приближи краят на първата част. След разбъркване около вратарското поле, Митко Илиев простреля стража Христов с плътен удар под гредата – 1:0 за домакините. От Черноморец претендираха за неотсъдено нарушение в тяхна полза преди гола на „сините“, но така или иначе резултатът бе открит.
В 54-ата минута Мирослав Антонов се освободи от бранител и покрай друг стреля към вратата, но топката облиза външната страна на мрежата.
В 58-ата Чилика отново бе близо до попадение, но вратарят Христов блокира изстрела му. Последва добавка на Демона, но Граматиков изчисти пред голлинията.
Отново дойде време за скучни минути, а към края ветеранът Даниел Георгиев пробва да направи 2:0 с шут, но не сполучи. Гостите „отговориха“ с няколко опасни разбърквания пред Ивайло Василев, но само толкова. Така победата отиде на сметката на Монтана, а играчите на Геша продължават да чакат заплати.