Монтана завърши с победа сезона в Адриатическата лига

0
BKMontana4
- -

Монтана 2003 завърши с победа участието си в редовния сезон на Адриатическата лига. Пред собствена публика тимът се наложи над словенския Триглав със74:57, като ключова за успеха бе силната трета четвърт. Домакините имаха предимство по всички показатели, като овладяха впечатляващите 62 борби срещу 46 за съперника. Гостите не успяха да направят нито един чадър срещу 7 за българския отбор.

Балансът на Монтана 2003 в редовния сезон е 9-5. Тимът запазва минимални шансове за Финалната четворка, но зависи изцяло от развитието на другите мачове. Триглав е с баланс 3-10.Гостите дадоха начало на мача с шест безответни точки. Българският тим обаче бързо стигна до обрат и след първата част вече водеше с 19:15. През втория период Монтана 2003 поддържаше аванс от няколко точки, но ти минути преди почивката Триглав отново излезе напред. Последва размяна на кошове, а след първото полувреме баскетболистките на Стефан Михайлов водеха с минималното 33:32.Третата част изцяло премина под диктовката на Монтана 2003. Тимът започна да трупа разлика и преди заключителната четвърт вече имаше комфортна преднина при 61:40. Това на практика се оказа преломният момент в мача и до края домакините нямаха проблем да задържат аванса си.Олга Дубровина завърши с 13 точки за успеха. По 10 имат Виктория Стойчева и Цветомира Шаренкапова. С 9 точки и 11 борби се отчете Димана Макариева.За Триглав Айда Бургар вкара 14, а 13 добави Катарина Ристич.