Наполи би Каляри в голяма драма,Десподов пак зрител(ВИДЕО)

0
- -

Наполи простигна пълен обрат срещу Каляри в мач от 35-ия кръг на Серия „А“. „Адзурите“ стигнаха до 2:1 дълбоко в добавеното време, когато получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Отсъдената дузпа с помощта на ВАР породи сериозни противоречия. Леонардо Паволети (63) даде преднина на Каляри след технично подаване на Николо Барела. Дрис Мертенс (85) изравни със своя гол номер 82 с екипа на „адзурите“, а Лоренцо Инсиние (90+) донесе трите точки на Наполи от дузпа. Трите точки гарантираха второто място за Наполи, който има 10 точки преднина пред третия Интер при три оставащи кръга.
Българският национал Кирил Десподов остана на резервната скамейка и не влезе в игра, като в предни позиции наставникът Роландо Маран бе избрал Алберто Чери и Леонардо Паволети.

Въпреки по-добрата на Наполи в предни позиции Каляри поведе в резултата с гол на Леонардо Паволети в 63-ата минута. Сериозна грешка на Пьотър Желински бе наказана от гостите, които организираха скоростна атака, а Николо Барела се отчете с прекрасна асистенция с петичка. Веднага след гола Мертенс вкара топката във вратата на Каляри, но попадението не бе зачетено заради положение на засада. В 85-ата минута Дрис Мертенс възстанови равенството след гол с глава. Белгиецът засече добро центриране на Фаузи Гулам от левия фланг. В добавеното петминутно продължение Наполи получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Лука Чигарини.
Въпреки че се наложи намесата на ВАР останаха сериозни съмнения в правотата на решението. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който отбеляза хладнокръвно. Йоница пък получи червен картон за бурната си реакция след решението на главния съдия.