0
todor nedelev
Снимка: ludogorets.com
- -

Впървия двубой с Динамо Минск Тодор Неделев записа може би най-добрия си мач за Лудогорец. Той сам спечели дузпата, от която реализира за 2:0, а освен това беше много деен и особено през първото полувреме тормозеше много защитата на беларусите. Той дори пропусна много чисто положение в началото на втората част, което, ако беше реализирал, на практика щеше да обезсмисли реванша.

Шансовете на Лудогорец да продаде Сундберг на Арис почти се изпариха

Но друго прави впечатление. И това е, че статистиката на Неделев в Европа е много добра. До момента той има точно 13 мача в турнирите на Стария континент, в които е вкарал 5 гола и е дал 2 асистенции.

С екипа на Ботев Пд е реализирал един гол на Зрински Мостар, два на Астана, както и един на Партизани Тирана. Двете му асистенции пък са в един мач – срещу Бейтар Йерусалим в Бургас.

За Лудогорец опитният плеймейкър има 2 мача в Европа, в които вкара веднъж – на Динамо Минск. Той не игра в реванша с Динамо Батуми, което значи, че няма загуба в Европа с екипа на „орлите“, а само победи./ „Мач Телеграф“