Нефтохимик смаза Дунав и се завърна в тройката

0
7a1e8f3918988842f5f545da24efa744
- -

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) победиха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 25:23, 25:20) в отложен мач от четиринадесети кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“.
С този успех тимът, воден от Николай Желязков се изкачи нагоре в класирането, като вече е на трета позиция, с тринадесет победи, пет загуби и 37 точки. Съставът на Дунав отбеляза тринадесета загуба, като с шест победи и 19 точки запазва девето място в подреждането.
Шампионите започнаха отлично, като прегазиха съперника в първата част и го оставиха на 12 точки. Гостите от Русе показаха възможности във втория гейм и бяха равностоен съперник на домакините почти до края. В решителните минути обаче бургазлии не позволиха обрати и надделяха, като спечелиха гейма и поведоха с 2:0. В третата част русенци продължиха с опитите си за съпротива, но домакините отново имаха водеща роля и отново се наложиха, като затвориха мача с чиста победа.
Реализатор за победата на Нефтохимик бе Николай Учиков със 17 точки (4 блока). Георги Петров добави 10 точки за успеха (2 аса, 1 блок).За Дунав най-резултатен бе Дани Милушев, който завърши с 14 точки.