Нефтохимик тръгна ударно в първенството

0
464307865 1086427773487389 8626432960448364630 n
- -

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира много добре новия сезон в efbet Супер Волей. Играчите на Иван Станев се справиха и се наложиха у дома над Черно море (Варна) с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) в последния мач от първия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала „Бойчо Брънзов“.

Във втория кръг Нефтохимик ще гостува на шампиона Левски София, докато Черно море ще приеме завърналия се в елита тим на Дунав (Русе). И двете срещи са в събота (26 октомври) съответно от 19,00 и 18,00 часа.

Домакините от Нефтохимик диктуваха играта от самото начало на първия гейм, като постепенно дръпнаха с 8:5 и 16:11. В края варненци успяха да скъсят част от изоставането си, но все пак бургазлии спечелиха гейма след 25:19. Втората част бе равностойна до 10:10, след което Черно море успя да поведе с 14:10. Бургазлии веднага стигнаха до равенство при 15:15, след което играта продължи точка за точка почти до последно. Варненци пак се откъснаха и стигнаха първи до геймбол при 24:22, но Нефтохимик спасиха и двата и на свои ред измъкнаха гейма след 26:24.

Третата част започна под диктовката на Черно море, които постепенно поведоха с 16:12 и 19:16. След това домакините се мобилизираха и наваксаха изоставането си, след което дори взеха лека преднина. Нефтохимик обаче не успя да се възползва от двата си геймбола при 24:22, след което геймът бе затворен след много сериозна битка и четири геймбол за варненци при 30:28. В четвъртия гейм Нефтохимик бързо поведе с 8:3. Постепенно Черно успя да намали пасива си до 8:9, но момчетата на Иван Станев отново се откъснаха в резултата. Въпреки усилията на варненци да останат в гейма и мача, Нефтохимик успя да спечели след 25:18 и 3:1.