Нефтохимик U19 отстъпи на Ботев ПД U19

0
nafta u 19
- -

Нефтохимик загуби като домакин на Ботев Пловдив с 0:2, в мач от Елитната юношеска група до 19 години.

През първата част играта бе равностойна. Домакините имаха шанс да открият резултата чрез Петър Зелямов и Йолиян Милков, но техни удари не намериха очертанията на вратата. След почивката продължиха опасните ситуации и пред двете врати. Гостите откриха резултата в 65-та минута и само след още 5 минути оформиха крайното 0:2, с удари извън наказателното поле. До края на срещата „шейховете“ имаха възможности да променят резултата, но не съумяха да се възползват. Васил Ангелов излезе сам срещу вратаря, но се забави да стреля и пропусна да отбележи. Малко по-късно и Верон Кокуринков имаше възможност да намали резултата с удар от корнер, но топката премина покрай вратата.

В следващия кръг Нефтохимик отново ще домакинства. „Шейховете“ приемат на стадион Българово отбора на Берое (Стара Загора), на 5 април, в 15:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Мартин Шейтанов, Верон Кокуринков, Мартин Ставрев, Христо Янков, Йолиян Милков, Матей Иванов, Кристиян Кръстев, Васил Ангелов, Петър Зелямов, Николай Парчев, Иван Игнатов

Резервен състав: Марио Исаков, Илиян Николов, Ангел Георгиев, Антон Маргаритов, Неделчо Дамянов, Румен Фратев, Димитър Железов