Несебър разби Родопа Смолян и се завърна във Втора лига (ВИДЕО)

0
nesebar
- -

Несебър разби с 6:1 Родопа Смолян в мач от последния 38-и кръг на Югоизточна Трета лига. По този начин Несебър спечели промоция за Втора лига.

Несебър поведе с 1:0 в 15-ата минута. Валентин Сливов открадна топката в половината на Родопа и подаде към Стоянчо Велинов, който центрира в наказателното поле на гостите, където Никола Гавов отблизо с глава вкара топката във вратата на Алекс Василев.

Несебър удвои своята преднина в 20-ата минута с много красив гол на Стоянчо Велинов, който прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Василев.

Несебър направи резултата 3:0 в 43-ата минута. Красива комбинация на домакините бе завършена с точен удар на Никола Гелин.

Несебър направи резултата 4:0 в 59-ата минута. Венцислав Христов центрира в наказателното поле на Родопа, където Нуретин Пюскюлю засече топката и я вкара във вратата на Алекс Василев.

Несебър направи резултата 5:0 в 84-ата минута. Кристиян Парашкевов пусна извеждащ пас към Радослав Терзиев, който излезе сам срещу Алекс Василев и не пропусна да вкара.

Домакините вкара шести гол в 87-ата минута. След многоходова атака топката бе получена от Кристиян Парашкевов на отлична позиция в наказателното поле на Родопа и той я вкара във вратата на Василев.

В заключителните минути на мача Родопа Смолян вкара почетно попадение, за да оформи крайния резултата 1:6.

Несебър спечели първата позиция с 95 точки и се класира за Втора лига. Саяна Хасково остана на второ място с 93 точки, колкото има и третият Спартак Пловдив.