Несебър се опъна на лидер, но загуби минимално! Мачът започна с 30 минути закъснение, можеше да не се проведе

0
- -

Несебър изглежда като преобразен пролетния полусезон на Трета лига – Югоизток. „Делфините“ продължават със силните си изяви, след като вчера се опънаха сериозно на един от лидерите в първенството – Саяна, при това като гост. Въпреки това морският тим отстъпи с 0:1 на тима от Хасково, който продължава да гони по петите Крумовград в битката за промоция за Втора лига, а разликата на върха е само точка.

Единственото попадение падна в 61-ата минута, когато Саяна организира отлична контра. Спас Милушев получи отличен пас на задна греда и прати топката в опразнената врата от Павел Колев, който излезе, за да пресрещне негов съотборник. Гостите пробваха да върнат попадението, но не успяха.

Двубоят закъсня с 30 минути и без малко да не се състои. Причината бе, че фирмата, която бе наета за охрана, си бе забравила документите, които да представи пред длъжностните лица и го направи със закъснение. В събота хасковлии гостуват на Карнобат, а Крумовград в Марково на Сокол.

Саяна е на второто място във временното класиране с актив от 56 точки, на точка от първия Левски (Крумовград), а Несебър е на 9-та позиция с 28 точки.