Никакъв повод за „червено“ притеснение! Стойчо Младенов е безкомпромисен срещу Славия

0
Снимка: cska.bg
- -

Стойчо Младенов ще изведе утре ЦСКА-София срещу Славия и ако погледне към историята, няма причини да се притеснява от този мач, пише „Мач Телеграф“. „Белите“ са любимата жертва на Екзекутора. В 12-те срещи със Славия за първенство, Младенов стартира с 10 поредни победи и едва през сезон 2014/15 намали темпото с две равенства.

Кошмарната серия на „белите“ срещу Стойчо стартира на 20 октомври 2002 година с 2:0, като головете са реализирани от Велизар Димитров и Шакири.

Вторият мач от шампионския сезон на „червените“ завършва 3:1, като още на полувремето двубоят е решен с попадения на Брито, Йордан Тодоров и Макдоналд Мукаси, а четвърт час преди края Георги Владимиров бележи почетното попадение.

Най-резултатният мач на Младенов срещу този съперник е от есента на 2003 година – срещата завърша 4:2 за „армейците“. Емил Гъргоров, Лео Лима, Евгени Йорданов и Христо Янев са голмайсторите за автентичния ЦСКА, а головете за „белите“ са дело на Георги Владимиров и Благой Георгиев.

Следва серия от седем победи, в които „белите“ дори не се разписват. Започва се с мача на 14 април 2007 година от втория мандат на Стойчо Младенов на „Армията“, в който отборът му бие 1:0, а голът е отбелязан от Данчо Юруков. Във втория шампионски сезон на Екзекутора отборът му бие Славия с 1:0 (Кевин Амунике) и 2:0 (Флорентин Петре, Александър Тунчев). На 19 април 2012 година записва седмата поредна победа с 1:0, а гола забива игралият и на „Герена“ Станислав Костов. През следващия сезон ЦСКА бие 2:0 с попадения в първата и последната минута, съответно на Лукас Саша и Мишо Венков. Последният чифт победи са от сезон 2013/14, като за 1:0 се разписва Емил Гъргоров, а при 3:0 вкарват трима чужденци – Неманя Милисавлевич, Омар Косоко и Тони Силва.

През сезон 2014/15 „червените“ вече са в сериозна финансова и управленска криза и правят две равенства – 2:2 и 0:0. При резултатното реми за „белите“ вкарват Мичел Бургзорг и бившият нападател на ЦСКА Мишел Платини, а за „армейците“ се разписват Серджиу Буш и Александър Тунчев.

Интересно е, че след Славия Стойчо Младенов има най-много победи над Левски – 8. Иначе осем победи от 14 двубоя Екзекутора има и в Казахстан над Шахтьор Караганди. Той обаче има две загуби от „сините“ и три от тима от Караганди.