Ники Михайлов няма добри спомени от мачовете с Берое – само 1 победа и без суха мрежа

0
nikolai mihailov
- -

Николай Михайлов за втори пореден път е гласен да застане под рамката на Левски в мач от първенството за сметка на Пламен Андреев. В последния кръг 35-годишният вратар запази мрежата си суха при успеха с 1:0 над Черно море, а сега на сините им предстои гостуване на Берое в петък.

Опитният страж не таи добри спомени от мачовете със заралии. До момента Михайлов е пазил с екип на Левски в шест двубоя срещу старозагорци, в които има на сметката си само една победа – участвал е още в три загуби и две равенства, като е допуснал 12 попадения в тях или средно по 2 на мач.

Първото му участие е през 2005 година в драматичен двубой. Тогава сините поведоха с 2:0 чрез Бардон и Станислав Ангелов до 18-ата минута, а Куоки намали в 20-ата. Емил Ангелов направи резултата 3:1, но ганаецът с две попадения оформи хеттрика си. Бардон се разписа в началото на втората част, а Митев от дузпа подпечата крайното 4:4.

След дълъг престой в чужбина, Михайлов се завърна на „Герена“ и в два последователни мача загуби от Берое – през 2019 година с 1:2 на „Герена“ и година по-късно с 0:2 отново в София. В същата 2020-а в Стара Загора вратарят бе под рамката и при поражението с 1:2.

За момента единствената му победа дойде през 2021-ва, когато сините се наложиха на „Герена“ с 2:1 с голове на Христофор Хубчев и Борислав Цонев, а точен за гостите бе Лебон. Дни по-късно Станимир Стоилов се завърна начело на тима.

Последният му сблъсък със заралии бе в същата година при 1:1 като гост.

До момента срещу Берое Михайлов не е запазвал мрежата си суха, но ще се постарае това да се промени в петък./ „Тема спорт“