Норвежец с най-много голове за ЦСКА-София в контролите, французин е рекордьор по минути

0
cska otbor
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София спечели и седемте си летни контроли, което дава допълнително самочувствие на „червените“ преди началото на сезона. Но има някои неща, които няма как да не откроим от тези 7 спаринга и крайната индивидуална статистика на играчите.

Спряган за ЦСКА-София български национал пред трансфер в Турция

Тъй като най-наболелият проблем пред „червените“ е липсата на истински голмайстор, трябва да отбележим, че номер 1 по попадения стана Тобиас Хайнц. Норвежецът отбеляза 4 от общо 14 гола, които вкараха „армейците“ през лятото. Попаденията бяха пласирани по следния начин в седемте контроли – Беласица (2:0), Крумовград (2:0), Политехника Яш (2:1), Берое (3:0), Макаби Петах Тиква (2:1), Раднички (1:0) и Гиляни (1:0). Втори по голове е друг норвежец – Джонатан Линдсет, който опъна съперниковите мрежи два пъти.

От централните нападатели най-много голове отбеляза Марк-Емилио Папазов. Но крайно малко – само един. Йоан Борносузов дойде по-късно и участва в само 62 минути, в които не вкара попадение. Игралият като централен нападател в последния спаринг с Гиляни – Георги Чорбаджийски – също завърши без гол, но с една асистенция, в цели 6 мача.

Колкото до минутите, най-много записа Тибо Вион. Поливалентният футболист, който е бил ползван и като десен бек, и като ляв, а и като халф, участва в общо 360 минути. Веднага след него се нарежда Матиас Фаетон с 347 минути, а третото място си поделят Георги Чорбаджийски и Джонатан Линдсет с 332 минути.

Прави впечатление, че Густаво Бусато записа само 3 контроли от общо 7, което сякаш показва, че занапред Иван Дюлгеров ще бъде титуляр. И тук не говорим само за първите 3 мача от Първа лига, в които бразилецът е наказан, а и занапред. Но всичко е в ръцете на доскорошния вратар на Черно море, тъй като на неговия пост границата между „осанна и разпни го“ е много малка./ „Мач Телеграф“