Нов резил! Не успяхме да победим и 10 от Литва

0
balgariq
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
- -

България не успя да победи Литва в третия си двубой от квалификациите за Евро 2024. На стадион „Дариус и Гиренос“ в Каунас „лъвовете“ стигнаха само до 1:1, въпреки че от 17-ата минута играха с човек повече. Така от 3 мача селекцията на Младен Кръстаич има в актива си едва една точка, след като през март загуби от Черна гора (0:1) и Унгария (0:3).

В днешния двубой Младен Кръстаич заложи двама дебютанти сред титулярите – вратарят Иван Дюлгеров и десният халф-бек Патрик-Габриел Галчев.

Дюлгеров бе на път да направи фатална грешка след едва 180 секунди игра. Стражът подари топката на съперника, Янкаускас даде успореден пас отляво, но зантиметри не достигнаха на Черних да засече от границата на вратарското поле.

Родните национали отговориха минутка по-късно. Шут от наказателното поле на Мартин Минчев обаче рикошира във футболист на домакините и топката излезе в корнер.

Литва поведе в 15-ата минута. Гирдвайнис от 10-ина метра засече с левия си крак центриране от корнер. Топката се чукна в дясната греда и спря в мрежата за 1:0.

120 секунди по-късно Литва остана с човек по-малко. Чочев даде чудесен извеждащ пас за Десподов, който се отскубваше сам срещу вратаря, когато бе фаулиран от Ласицкас. За провинението си футболистът на домакините получи директен червен картон.

В 22-ата минута Чочев засече със странична ножица центриране от дълбочина в наказателното поле. Топката обаче профуча до дясната греда, а бе маркирана и засада.

5 минути след това България изравни. Десподов нахлу отдясно в наказателното поле, освободи се от двама съперници и стреля, но топката бе отклонена от защитник в корнер. След неговото изпълнение Марин Петков получи на дъгата пред наказателното поле, откъдето с плътен шут намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 32-ата минута „лъвовете“ можеше да стигнат до пълен обрат. Десподов влезе вляво в наказателното поле и шутира. Гертмонас обаче успя да избие отиващата под напречната греда топка в корнер.

В 43-ата минута Станислав Шопов изведе на ъгъла на вратарското поле Спас Делев. Ударът в близкия ъгъл на нападателя обаче бе отразен с крак от Гертмонас.

В 3-ата минута на даденото продължение Груев нанесе силен изстрел от дистанция, но отново стражът на домакините се справи.

В 58-ата минута Чочев центрира отдясно. Десподов засече с глава от неудобна позиция, пращайки топката далеч от целта.

10 минути по-късно Гинейтис стреля от над 20 метра от фал, но покрай вратата.

В 81-ата минута Георги Русев центрира отдясно. Никола Илиев засече от въздуха, но над напречната греда.

В 86-ата минута Георги Русев стреля атрактивно със задна ножица от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

Секунди по-късно последователни удари на родните национали бяха блокирани в наказателното поле на домакините, а накрая такъв на Стефанов попадна в ръцете на Гертмонас.

В 89-ата минута шут на Чочев от границата на наказателното поле премина до левия страничен стълб.