Нова червена мъка! Мижаво равенство в Скопие

1
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София завърши наравно като с Македония ГП и потвърди мрачните очаквания. Срещата завърши 0 на 0, но играта на червените бе под всякаква критика. Реваншът от предварителния кръг в Лигата на конференцията остава много отворен като изход.

Мачът започна нервно. Българите отново нямаха идея, как да построят атаките си. В 7-та минута Шопов игра несигурно, домакините отнеха, като успяха да организират бърза контра. В крайна сметка всичко завърши със силен, но много неточен удар над вратата на Бусато. Срещата продължи с много грешки и от двете страни. Червените така и не успяваха да противодействат на сърцатата на игра на македонския тим. В офанзивен план липсваше всякаква креативност.

В 16-та минута армейците организираха малко по-смислена атака. Шопов се освободи от двама македонски играчи, подаде към Морено, но топката беше прекалено бърза.

В 28-та минута Вион центрира от статично положение, Гарсес беше на добра позиция, но не успя да насочи топката към мрежата.

Седем минути по-късно Стойковски центрира опасно пред вратата на ЦСКА-София, но все пак защитата успя да се справи. Българите обаче продължиха да действат прекалено несигурно, допускаха много брак и играта просто не вървеше.

Малко след това Назон получи добър пас в наказателното поле, имаше възможност за опасен удар, но отигра топката по лош начин.

Колебливата игра продължи. В 41-та минута македонците направиха добра атака, техен играч излезе на стрелкова позиция, но шутира много неточно.

В 45-та минута Матеус Лемос беше изгонен за втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко.

Така завърши едно мъчително първо полувреме.

В 52-та минути гостите създадоха най-опасната ситуация. При нея Тефеджич се озова в много добра позиция, стреля от 7-8 метра, но вратарят на Македония ГП се намеси отлично.

През втората част ЦСКА-София започна по-силно от първото полувреме. Владееше повече топката и създаде териториален превес.

Старшиъ- треньорът Саша Илич направи и смени, за да освежи играта.

В 60-та минута Амос Юга стреля силно, но неточно от двайсетина метра.

В 68-та минута имаше много опасна ситуация, при която домакините можеха да вкарат гол. Ударът на Адем премина на 30 сантиметра от лявата греда на вратата на армейците.

Времето минаваше, а червените не показваха как могат да вкарат гол. Играта изглеждаше напълно безидейна и архаична. В последните минути играчите на Илич натиснаха, но до гол така и не стигнаха. Така ЦСКА-София показа, че е в лоша форма, неокомплектован, а е видимо, че в отбора има огромно напрежение.