Нови батални сцени прекратиха мач у нас! Душиха и биха съдия

0
nesebar septemvri (42)
- -

Реферът на мача от Областното първенство на София между домакините от Рилец Говедарци и Спартак Самоков е бит от играчи и фенове на гостуващия тим, съобщава Фейсбук страницата „Футболът в София област“. Срещата е прекратена в 60-ата минута при резултат 7:1 за Рилец.

Всичко започва още преди почивката, когато след реализирана от домакините дузпа, президентът на гостите нахлува на терена и хваща съдията за гушата. На прибиране към съблекалнята, на почивката, отново има бутане и дърпане на съдията от същия човек и част от публиката на гостите.

Предвид създалата се ситуация е извикана полиция, за да се предотврати по-сериозен инцидент, която не е успяла да дойде за началото на втората част. През второто полувреме е показан червен картон за псувни по главния съдия от номер 8 от Спартак, като играчът отказва да напусне терена в продължение на 2 минути. След няколкократни напътствия от рефера към играча да напусне, той скача и посяга на съдията, като го удря с юмрук в главата! Последва още един юмрук от друг футболист на гостите, след което настава масов бой и нахлуване на публиката на гостите, с нападки и опити за саморазправа с главния съдия.