Нулево реми в дербито, Бусато спаси армейците от загуба (ВИДЕО)

0
cska levski noa sonko sundberg tibo vion velton
- -

ЦСКА-София и Левски завършиха 0 : 0 в поредното издание на вечното дерби. Армейците загубиха точки в битката за титлата, но се спасиха от загуба след като Бусато спаси дузпа в 89-та минута, бита от Ивелин Попов.

Началото бе нервно. В 7-та минута Назон получи добър пас и нахлу в наказателното поле на Левски. Ударът му бе блокиран в последния момент. В следващите 2 минути топката се задържа около наказателното поле на Левски, но до нещо сериозно, не се стигна. Последваха минути на неточна и припряна игра.

И двата отбора действаха много енергично и концентрирано, но в действията имаше доста брак. Играта бе фокусирана  върху сигурността, като рискове почти не се поемаха.

Феновете на Левски издигнаха банер в 15-ата минута, който гласеше: „Ксанакско, време е за хапчетата“. На терена пък двата отбора играеха равностойно, като атаките към двете врати бяха малко.

В 22-ата минута Левски обгради наказателното поле, като след няколко центрирания, „сините“ стигнаха до ъглов удар, но след него не се стигна до нищо опасно за Густаво Бусато.

Феновете на ЦСКА пък издигнаха транспарант, на който пишеше: „Червената магия е на успеха бастион, а синята ви мода мина за един сезон“.

Първата третина от мача премина, без на терена да се случи нещо особено.

В 34-та минута Кръстев проби отляво. подаде на Попов, но пасът бе блокиран. Бе маркирана и засада.

Шест минути преди края на редовното време на първата част Хайнц центрира топката от пряк свободен удар, но там защитниците в синьо се справиха.

Така преминаха първите 45 минути, които се „отличиха“ с безличие и страх.

Второто полувреме започна с по-активни действия на ЦСКА-София. Действията на червените обаче бяха умели блокирани от добре изградената защита на Левски.

Като цяло мачът се поотвори, като и двата тима започнаха да действат по-офанзивно.

В 57 минута Хайнз центрира опасно от корнер, но сините отново успяха да се справят със ситуацията.

В 62-та минута Назон стреля атрактивни със задна ножица, но Андреев улови без колебание.

Така мачът навлезе в последната си третина, без на терена да е сътворено нещо значимо.

В 68-та минута Уелтън излезе на добра позиция и стреля към вратата на армейците, но Бусато овладя топката.

Шест минути по-късно пред червената врата настана голямо меле, но в крайна сметка топката бе изчистена в тъч.

В 79-та минута Рикардиньо отправи много опасен удар с глава, като само силната намеса на Бусато предотврати сигурен гол.

Минутите течаха, а двете нули на таблото оставаха.

В самия край на срещата бе дадена дузпа за Левски за игра с ръка на Де Ниъер в наказателното поле на символичните домакини. Наложи се намесата на системата ВАР, за да бъде отсъдено решението на главния съдия Никола Попов.

Ивелин Попов изпълни дузпата, но Бусато спаси с блестяща намеса.