Очаквано: Фенербахче се класира за Белград (ВИДЕО)

0
FENERBAHCHE
- -

Фенербахче продължава защитата на титлата си в Евролигата и си осигури мястото на Финалната четворка в Белград след като победи Баскония като гост с 92-83.Така турският гранд отстрани испанците с 3-1 победи.На полуфинал Фенербахче ще срещне Жалгирис в емоционален сблъсък между Желко Обрадович и бившия му играч Шарунас Ясикевичус. За наставника на „фенерите“ това е 17-ти Файнъл 4.

Равностойни бяха само първите 6-7 минути от Мач №4 във Витория. След това с отлична стрелба Фенербахче взе инициативата и не допусна повече съперника да се доближи сериозно.На почивката Фенербахче водеше със 16 точки, а в средата на третата част разликата скочи почти до 20. Силни минути в края на четвъртината обаче върнаха част от интригата, като Баскония скъси до 8 изоставането.Гостите обаче не позволиха дистанцията да се намали повече и изиграха съсредоточено и резултатно финалната част, за да затворят двубоя и серията успешно.Марко Гудурич поведе Фенербахче и вкара 22 точки, Николо Мели добави 21. Шестима играчи на Баскония записаха двуцифрен актив, а Венсан Поарие с 14 бе най-резултатен.