Огромен успех на Лудогорец, българският шампион удари Рома за първа победа от 3 години насам в Лига Европа

0
Снимка: twitter.com/officialasroma
- -

Лудогорец постигна огромна победа на старта в груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион се наложи с 2:1 срещу Рома на „Хювефарма Арена“ в Разград. Каули Оливейра изведе Лудогорец напред в резултата, Шомуродов изравни, а Нонато донесе победата за българския шампион при своя дебют за разградчани. По този начин Лудогорец записа първи успех в груповата фаза на Лига Европа от 2019 година насам.

Лудогорец организира бърза атака в 4-ата минута. Кирил Десподов се озова очи в очи срещу Миле Свилар, но вместо да стреля се опита да подаде към връхлитащия Бърнард Текпетей, който не успя да засече и топката излезе в аут.

Серджио Падт се наложи да се намесва решаващо в 35-ата минута след удар на Лоренцо Пелгрини, избивайки топката в корнер. След центрирането в наказателното поле на Лудогорец Джанлука Манчини стреля с глава, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на разградчани.

След това в 38-ата минута Пауло Дибала отправи тежък удар, но Антон Недялков постави главата си на пътя на топката и успя да я избие.

В началото на втората част Лоренцо Пелегрини бе изведен сам срещу Серджио Падт. Пелегрини прехвърли вратаря на Лудогорец, но и вратата.

В 58-ата минута Каули отправи силен изстрел, който обаче не създаде трудност на Свилар. В 62-ата Аксел фон Витри се понесе по дясното крило и центрира за Десподов, който атакува топката с глава, но я прати над напречната греда на Миле Свилар.

Лудогорец поведе в резултата в 72-ата минута, когато Якуб Пьотровски подаде към Аслак Фон Витри, който пропусна топката за Каули. Бразилецът премина като на шпалир няколко играчи на Рома, сред които Крис Смолинг, излезе сам срещу Миле Свилар и хладнокръвно вкара топката във вратата му.

Лудогорец можеше да поведе с 2:0 в 74-ата минута, когато Текпетей подаде чудесно на Каули Оливейра, който от чиста позиция стреля, но неточно встрани от десния стълб на вратата на Свилар.

Оливие Вердон се наложи да чисти топката от голлинията в 83-ата минута, а след това Недялков блокира удар на метри от голлинията. След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец Пелегрини стреля от чиста позиция с глава, но в аут.

Рома успя да изравни резултата в 86-ата минута, когато Бове подаде към Лоренцо Пелегрини, който сложи топката на Елдор Шомуродов, който прати топката в мрежата на Серджио Падт за 1:1.

Лудогорец много бърза аванса си в мача, след като новото попълнение Нонато вкара в 88-ата минута при дебюта си за българския шампион. Текпетей подаде към Рик Джонатан, а той намери Нонато в наказателното поле на Рома, който финтира Рожер Ибаньес и вкара топката във вратата на Миле Свилар.

Нонато отправи много опасен удар в третата минута на добавеното време на мача, но топката премина встрани от вратата на Свилар.

Спинацола се опита технично да прехвърли Падт, но той внимаваше и изби.

Лудогорец организира много бърза контраатака в следващото нападение, но Текпетей пропусна да вкара трети гол във вратата на Свилар от много чиста позиция.