Олимпиакос и Везенков на финал за Суперкупата на Гърция(ВИДЕО)

0
- -

Олимпиакос се класира за финала на Суперкупата по баскетбол на Гърция след трудна победа срещу Перистери със 79:74. На финала съперник ще бъде Панатинайкос, който надви Арис с 81:68.

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков показа, че ще бъде лидерът на Олимпиакос, след като бе най-резултатният играч в срещата с 20-те си точки. Той овладя и 4 борби. Филип Петрушев добави 18 точки.

Срещата бе изненадващо оспорвана, като на полувремето отборът на българина имаше преднина от 7 точки. Силна трета четвърт за Перистери обаче означаваше, че Олимпиакос изостава с 3 точки преди последните 10 минути.

Все пак възпитаниците на Йоргос Барцокас се събраха и вдигнаха нивото си, за да си осигурят сблъсък с големия си съперник в битката за трофея.