Още един клуб изригна срещу съдийството, прати писмо до Станислав Тодоров (ВИДЕО+СНИМКИ)

kom berkovica
- -

Ком Берковица изпрати писмо до председателя на съдийската комисия Станислав Тодоров. Ето какво написаха от клуба:

До председателя на съдийска комисия към БФС г-н Станислав Тодоров, до председателя на Зоналния съвет на БФС гр. Велико Търново – г-н Бончо Генчев, до председателя на съдийска комисия към БФС-Велико Търново.

При цялото ни уважение към Вас и управляваните от Вас институции и комисии, бихме искали да изразим своето становище относно съдийските решения от изминалите кръгове на първенството на Северозападна Трета лига. Нашият клуб – ОФК Ком Берковица, е малък, без никакви позиции и непостоянно присъствие в Северозападна Трета лига. В началото на състезателната 2024/2025г решихме да се възползваме от правото си на първенец на Областна група Монтана, да заявим участие и да участваме в първенството на Трета лига. Редом с това идеята на нашия клуб беше и е да обучава и дава възможност на млади състезатели от региона да покажат своите качества и да докажат способностите си пред футболна България. От картотекирани 28 състезатели, 19 от тях са родени след 2001г (като най-младите от тях са 2008 и 2009г.). По този начин ние смятаме че даваме своя принос към развитието на младите таланти в региона и българския футбол.

Ръководството на ОФК Ком и членовете на УС, както и привържениците на отбора, искат да изразим своето недоволство и възмущение от случилото се в първите ни 3 гостувания, и по-конкретно срещата от последният кръг между Етър Велико Търново II и Ком Берковица.

Във въпросния двубой между двата най-млади състава в групата, безпричинно главни действащи лица бяха две персони от съдийската бригада. Нашият отбор беше грубо ощетен от главния съдия Христо Минчев (от Габрово) и страничния „опитен“ Недялко Матанов (от В.Търново), с което недвусмислено повлияха на крайния резултат. Бяхме предупреждавани седмица преди това какво ни чака от въпросните господа, отговарящи за спазването на правилата.

На самата среща реалността за съжаление не само ги потвърди, но и надмина. Държим да отбележим, че тук не изпадаме в някакво дребнотемие и оплакване, нашите срещи с противниците са равностойни и биват повлияни от въпросните най-фрапиращи ситуации (бе за отбелязваме толериране от съдията на очевидно бавене на играта и „тънки фаулчета“). През първото полувреме бяха отсъдени поне 3 засади, които не само, че не бяха спорни (имаше и още толкова спорни, но не се спираме на тях) от „опитния“ Матанов, които будеха недоумение във всички присъстващи (стопкадърът и снимките доказват правото на думите ни).

Отсъдени и неотсъдени нарушения и жълти картони бяха мерени, меко казано, с различен аршин (в полза на домакините) от главния рефер Минчев. За да се стигне до началото на второто полувреме и ситуация в 49 мин на срещата, в която наглостта на въпросния главен съдия Минчев премина всички граници-при откъснал се наш състезател сам срещу противниковия вратар и грубо и цинично нарушение в гръб на гонещия го (сериозно изостанал) състезател на съперника, беше отсъден фаул с последвал жълт картон вместо червен, по всички правила на футболната игра (прилагаме видеоклип).

Тоталното отношение на гл.съдия се прояви в даденото от него продължение на срещата, в ситуация при 2 извършени последователни нарушения пред наказателното поле и вътре в него, безцеремонно беше даден край на мача (прилагаме видеоклип).

Такова отношение се случва в трето поредно гостуване на нашия отбор, като в първия мач за сезона при визитата ни в Полски Тръмбеш наш състезател беше отстранен в 15 минута на срещата за 2 жълти картона.

Освен че играхме 80 минути с човек по-малко и бяхме наказани с липсващия ни играч за следващия мач, както и с голяма за възможностите ни парична глоба, ние запазихме мълчание и не повдигнахме никакви претенции.

Във второто ни гостуване в Червен Бряг, при резултат 1:0 в наша полза, в 70 минута на срещата беше отстранен наш състезател с директен червен картон (след сигнал от страничния съдия, при положение че ситуацията се развива малко пред дъгата на наказателното поле!!!!) без видимо основание и породил изненада дори сред състезатели на домакините.

Това не беше достатъчно на главния съдия Владимир Велев (от В.Търново), който 2 минути по-късно отсъди дузпа за домакините при положение че топката среща ръката на нашия футболист, която е прибрана пред гърдите му(всички правила сочат, че за това нещо не се отсъжда дузпа), след което изпълнение домакините изравниха резултата, а това видимо наклони везните при загубата ни.

След въпросната среща отнесохме поредица от наказания и финансови глоби. Изпратихме видео клипове до ръководството на Зоналния съвет, но без никакви видими последствия. Това всичко категорично влияе на психиката и увереността на младите ни играчи, но и със сигурност няма да ни прекърши и откаже да следваме своя план. Имаме морален ангажимент към нашите млади футболисти няма да ги подведем и изоставим, а напротив – ще продължим да се борим срещу неправдата и да не се предаваме без бой независимо къде и срещу кого играем.

Уважаеми господа, надяваме се на вашето внимание и правилни решения относно въпросните примери.

ВИДЕО от ситуациите може да намерите ТУК!