Отборът на Югоизточна Трета лига се класира за финала на прегледа на талантите от аматьорския футбол

0
- -

Отборът на Югоизточна Трета лига се класира за финала на прегледа на талантите от аматьорския футбол. Тимът, селектиран от Зона Пловдив, победи с 3:2 селекцията на Североизточна България.

Мачът премина много оспорвано, а зрителите на базата на БФС в Бояна видяха пет гола. Петър Принджев, който играе за Ямбол, откри резултата още в 3-ата минута. Крилото на Черноломец (Попово) Дани Братоев изравни за 1:1 минута преди края на първата част.

Принджев с втория си гол в 55-ата минута отново даде аванс на Югоизтока, а Иван Петров от Загорец (Нова Загора) покачи на 3:1 в 74-ата. Данаил Желев от Доростол оформи крайния резултат в 77-ата минута с хубав шут от 10 метра.

Вчера отборът на Северозападната Трета Лига победи с 2:1 тима на Югозападна България в първия мач от прегледа на талантите в аматьорския футбол.

Утре от 9.15 часа за 3-ото място ще играят селекциите на Североизточна и Югозападна Трета лига, а два часа по-късно е и финалната среща между Северозападна и Югоизточна България.

В съставите са събрани футболисти до 21 години, които никога не са подписвали професионални договори. Всеки тим има право да добави по трима играчи до 23 години.