Отборът на Югоизточна Трета лига спечели турнира на талантите от аматьорския футбол

0
- -

Отборът на Югоизточна Трета лига спечели турнира на талантите от аматьорския футбол, който завърши днес на базата на БФС в Бояна.

Макар и без футболисти от водещите клубове в дивизията Черноморец (Бургас), Созопол и Марица (Пловдив), тимът на Югоизточна България спечели финала с 2:0 срещу Северозападната зона.

Отборът на Северозапада издържа почти до края, но в рамките на четири минути се предаде. Александър Колев откри в 84-ата минута, а Мартин Маринов покачи в 88-ата.

Същият резултат се получи в мача за 3-ото място. Югозападен регион надви Североизтока с голове на Калоян Тодоров в 71-ата минута и на атакуващия халф на Рилски спортист (Самоков) Мартин Филипов осем минути по-късно.

Наградите след края на турнира връчиха президентът на АФЛ и член на изпълкома на БФС Румен Вълков, председателят на Зона Пловдив Огнян Златков, както и Бончо Генчев и Антони Здравков.

Миналата година именно отборът на Югозападна България спечели прегледа на талантите от аматьорския футбол.

В съставите са събрани футболисти до 21 години, които никога не са подписвали професионални договори. Всеки тим има право да добави по трима играчи до 23 години.

БФС възстанови турнира с идеята да покаже най-перспективните млади футболисти на професионалните отбори.