Отново Карагарен измъкна Локо Пд във Варна и го изкачи в топ 3

0
Снимка: lokomotivpd.com
- -

С два гола на Бирсент Карагарен Локомотив Пловдив се наложи трудно с 2:0 при гостуването на Спартак Варна от 13-ия кръг на Първа лига. По този начин „черно-белите“ се изкачиха в топ 3 във временното класиране на българското първенство.

След половин час игра Здравко Димитров стреля от пряк свободен удар, но Динко Хоркаш успя да избие топката.

Минута след това Ивайло Климентов центрира в наказателното поле на Локомотив, а Денис Баланюк засече топката с глава във вратата, след като Хоркаш бе излязъл по-напред, а Бидунга не го спря. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

В 48-ата минута Джовани стреля от границата на наказателното поле, но Дичевски без проблем улови. В 65-ата минута стражът на варненци нямаше проблем и с диагонален изстрел на Преслав Боруков.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 74-ата минута. Бирсент Карагарен стреля от дъгата на наказателното поле на Спартак и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Дичевски.

Спартак Варна можеше да изравни резултата в 87-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Локомотив Янчо Андреев засече топката и стреля с глава, но Динко Хоркаш се намеси и изби топката, която след това се спря в напречната греда.

Локомотив Пловдив вкара втори гол в четвъртата минута на добавеното време на двубоя, когато след бърза контраатака Бирсент Карагарен отбеляза своето второ попадение в срещата.

С тази победа Локомотив Пловдив се изкачи на трето място в класирането с 25 точки, а Спартак Варна е последен с 5 точки.