0
serdjio padt
Снимка: ludogorets.com
- -

Нидерландският вратар на Лудогорец Серджио Падт ще бъде напълно готов да се завърне под рамката в първия плейоф за Лига Европа срещу Аякс. Сблъсъкът с нидерландския гранд е в четвъртък, 24 август, от 21:00 часа на стадион „Хювефарма Арена“.

33-годишният вратар получи контузия по време на визитата на Астана. Мачът в Казахстан бе на 9 август и разградчани го загубиха с 1:2. В следващите двубои като титуляр започваше хърватинът Симон Слуга. Така бе и снощи срещу Черно море.

През сезона Падт има 5 двубоя в евротурнирите, като в тях не пази единствено в реванша с Астана. В Първа лига обаче спортният щаб предпочита да му дава почивка. Затова и в началото на кампанията пази единствено при домакинския успех с 5:0 над Етър.

Серджио бе привлечен от орлите през лятото на 2021 година. В началото той бе със статут на резерва, но от 2022-а е несменяем титуляр. В последните трансферни прозорци той постоянно е спряган за завръщане в Нидерландия. Това обаче така и не се е случило до момента./ „Тема спорт“